Başkan'dan Mesaj

Hoşgeldiniz...  
28/02/2010
 
Tarihleri oluşturan toplumlardır. Bu tarihlerin önyargısız ve dürüstçe kaydedilmesi ise; geçmişle geleceği, toplumla toplumları, giderek, uluslarla ulusları, sağlıklı bağlarla birbirine bağlar. Topluma biçim ve yön veren insanlar olduğuna göre, tarihi oluşturan ana etken de kuşkusuz insan unsurudur.

69. yılımızı gururla kutlarken,seneler önce yayın hayatına başlattığımız resmi yayın organımız  www.leventspor.org web sitemiz ile yapmaya çalıştığımız, nice insanın emeğini, alın terini ve uzun yıllarını, çoğunlukla da karşılık beklemeksizin vermesi sonucunda oluşan Levent Spor Kulübü hakkındaki haberleri, tarihine ait belge ve bilgilerden elde kalabilenleri toplamak düzenlemek, dünya görüşümüze bağlı kalarak yılların verdiği deneyimle yorumlamaktır. 

Çoğunun adını bilmediğimiz birçok insanın ortak eseri Levent Spor Kulübü yönetim ve Kulüp tarihini bir ortamda toplamak ve topluma sunabilme talihine eriştiğim için kendimi elbette mutlu sayıyorum. Amacımız böyle bir yapıtı gerçekleştirip, bireysel mutluluk elde etmek değildir elbette...

Amacımız, Levent Spor Kulübü ve yönetiminin geçmişini ve bugününü olabildiğince belgeleyip yorumlayarak; kulübümüz tarihini bilinçlendiren sporcu büyüklerimize karşı bir görevi yerine getirmek ve sporda Levent Spor Kulübü yolunda gerek yönetim gerek taraftar gerekse sporcu bazında hizmet edecek olan yeni nesil genç kardeşlerimize, evlatlarımıza bir iz bırakabilmektir.

Sporu amatör olarak da profesyonel olarak da yapabilirsiniz. Ama sporu sırf zevk için ve büyük bir aşkla yapan amatörlerin ve buna hizmet eden yöneticilerin sırtından profesyonel sporları geliştirmeye kimsenin hakkı yoktur. Kulübümüzün bir yuva gibi örülüp biçimlendirilmesinde de spor aşığı birçok isimsiz insanın emeği vardır.

Levent Spor Kulübü'nün dünü ve bugünkü durumunda pek çok değerli insanların varlığı ve hizmetleri hiçbir şekilde inkar edilemez.

Bu insanlara, yaşamım boyunca inanınız düşmanıma bile esirgemediğim sevgimi, gönül dolusu sunsam bile, sanıyorum ki borcumu ödeyemem.

Sporcu ve yönetici büyüklerimiz olmasalardı,1950 yılınin bir nisan günü filizlenen Levent Spor Kulübü diye bir oluşum,bir dernek elbette ki olmayacaktı. Bu büyüklerimizden, bugün aramızda olmayanlara Allah'tan rahmeti yaşayanlara sağlık ve mutluluk dileklerimle, ölçülmez sevgiler ve saygılar yolluyorum.

Bu yapıt ortaya çıktıysa, bu önce spor tarihini yapanların başarısıdır. Eksik, yanlış ve yetersizlik var ise elbette tamamen bana aittir.

Son olarak da... Yapıtları elbette insanlar yaratır. İnsanları da kuşkusuz Tanrı... Ancak, Tanrı'nın yarattığı insanları da güçlendiren, yönlendiren ve ayakta tutan başka insanlardır.

Bana, yaşamım boyunca sevgi ile yaklaşan, sarılan ve böylece yürüme, dayanma ve yaşama gücü verenlere de gönül dolusu sevgi ve teşekkürler.

Yeniden tüm Levent Spor Kulübü camiasına, Levent halkına, katkılarını hiçbir zaman esirgememiş büyüklerime, tüm sporculara, sporun emekçilerine, gelmiş geçmiş tüm yöneticilere ve ulusumuza sevgiler saygılar sunarız.

Mehmet ŞENOZAN
Başkan