Tarihçe

68 yıllık köklü bir çınar olarak bugün Türk Sporuna layıkıyla hizmet vermeye gayret eden kulübümüz, 1950 yılında amatör spora gönül vermiş Levent semti sakinlerinden;  Nemir AYTEN, Seyhun EMRE, Kadir ÖZYERAL, Nuvit YETKİN, Kemal ÖZKAN, İhsan BABALI, İbrahim TAVACI, Michael TAVACI, Mehmet ÖZDEMİR gibi  zevatın öncülüğünde kurulmuş ve belli bir zaman sonra Nemli Spor Kulübü ile birleşmiştir.

Genel kongre de kulübün adresi Levent, adı Levent Gençlik Kulübü olarak değiştirildi. Bilahare, aynı semtte Cevdet PERİN, Rıfat KANDİYOTİ, Ergun ve Haluk kardeşler öncülüğünde faaliyet gösteren kardeş kulüp Leventspor ile birleşerek Levent Spor Kulübü olarak 28.05.1959 yılında, G.M. Umumi  Sıra No: 858, Belge No: 382 ile Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğünce tescil edildi. Yeri Levent, renkleri kırmızı-siyah olarak tescil edilen Levent Spor Kulübü tüzüğündeki kurucu heyet şöyle teşekkül etmişti:

-Sair Perscan, Cemal ANADOL, Hüseyin ÖZDEMİR, Fahri ATALAY, Asım İLERİ, Zeki TANRIÖVER, Orhan EFE, Arif SUCU, Mustafa BERÇ, Jak BEHAR ve Lecai ESENTEPE.

2018 senesi itibarıyla 68.Yılını büyük bir coşkuyla kutlayan kulübümüz, geride kalan 68 sene zarfında futbol, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında sayısız şampiyonluklar yaşamış ve kupalar kazanmıştır. Levent Spor Kulübü Türkiye de ilk defa Almanya voleybol bayan A-Milli Takımını Türkiye'ye davet edip, eskiden Levent'te büyük su deposu olan yerde bir hazırlık maçı yapmıştır.

Bayan basketbol A takımımız deplasmanlı Bayanlar 1.Ligine yükselip, maddi olanaksızlardan dolayı ligden çekilmek zorunda kalmıştır.Erkek basketbol A takımımız Bölgesel Ligde şampiyon olup 2.Lige terfi etmiş, fakat o da aynı nedenlerden dolayı katılamamıştır. Masa tenisi bayan A takımımız Türkiye'yi bir kez Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasında temsil etme onuruna erişmiştir.

İçinde bulunduğumuz 2015-2016 futbol sezonunda, sadece futbol branşında; A-Takım,U-19,U-17,U-16,U-15,U-13 ve U-11 kategorilerinde mücadelesini sürdürmektedir. Bu sezon itibarıyla altyapımız, var olan 7 altyapı kategorisinden 6'sına katılım göstermiştir, sadece U-14 takımımız ligine katılmamaktadır. A Futbol Takımımız tarihinde 2 kez 3. Lige terfi maçları finalinde oynamıştır. 2013-2014 Sezonunda A Takımımız ligi iki kupa ile tamamlamış ve Bölgesel Amatör Lig'de oynamaya hak kazanmıştır.